• ემორის პროფესორების, ნათია ესიაშ
ამერიკული პროგრამის ეგიდით, თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ემორისუნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის პროფესორები, ექიმები - ნათია ესიაშვილი და მარკუს კლასი ეწვივნენ. ვიზიტის მიზანს თსსუ-ის დიპლომირებული მედიკოსის ამერიკული პროგრამის სტუდენტებთანინტეგრირებული სწავლების, ანესთეზიოლოგიის კლერკშიფისა და ონკოლოგიის მიმართულებითკარიერული პერსპექტივების შესახებ, ამერიკის შეერთებულ შტატებში, ინფორმაციის გაზიარებაწარმოადგენდა.
მარკუს კლასი ემორის უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლისა და ემორის აფილირებულისხვადასხვა კლინიკის, მათ შორის გრეიდის მემორიალური ჰოსპიტლის, წამყვანიანესთეიზოლოგია. იგი  ჩართულია ანესთეზიოლოგიასთან დაკავშირებულ ეროვნულპროგრამებშიც. მარკუს კლასმა სამედიცინო ხარისხი გერმანიაში, ებერჰარდ-კარლს ტუბინგენისუნივერსიტეტის მედიცინის პროგრამაზე მოიპოვა და უკვე 20 წლის კლინიკურ პრაქტიკასფლობს.მეტი ექიმი მარკუს კლასის შესახებ იხილეთ ბმულზე: https://bit.ly/3CrjxBP
ნათია ესიაშვილი თსსუ-ის სამკურნალო ფაკულტეტის კურსდამთავრებულია. დღეს იგი ემორისუნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის წევრია, აღსანიშნავია, რომ 2015 წელს რადიაციული ონკოლოგიისდეპარტამენტის ხარისხის მთავარ ოფიცრად დასახელდა. ნათია ჩართულია ბავშვთა ავთვისებიანიჰემატოლოგიური დაავადებების მკურნალობაში, კერძოდ, ძვლის ტვინის ტრანსპლანტაციისადა რადიოთერაპევტების გუნდის წევრია, ამავე დროს, იგი ახალგაზრდებში კიბოსგან განკურნების პროგრამისთანათავმჯდომარე, ემორის უნივერსიტეტის კიბოს პრევენციისა და კონტროლის ჯგუფის წევრი დაპედიატრიული რადიაციული ონკოლოგიის საზოგადოების აღმასრულებელი კომიტეტის წევრია. ნათიაესიაშვილის ბიოგრაფია ამერიკის რადიაციული ონკოლოგიის, ასევე, კლინიკური ონკოლოგიისსაზოგადოებების, რადიოლოგიის ამერიკული კოლეჯისა და ბავშვთა ონკოლოგიის ჯგუფის წევრობასმოიცავს. იგი 6 წლის განმავლობაში ხელმძღვანელობდა ამერიკის შეერთებული შტატების მიერ დაბალი დასაშუალო შემოსავლების მქონე ქვეყნებისთვის შემუშავებულ პროგრამებს. მეტი ნათია ესიაშვილის შესახებ იხილეთ ბმულზე: shorturl.at/eHJN9
ნათია ესიაშვილმა და მარკუს კლაუსმა საკმაოდ საინტერესო ინფორმაცია გაუზიარესამერიკული პროგრამის სტუდენტებს თავიანთი გამოცდილებიდან.

In the framework of the American MD Program, professors from Emory University, Dr. Markus Klass and Dr. Natia Esiasvhili visited Tbilisi State Medical University. The aim of the meeting was to discuss topics such as Integrated Teaching, Anesthesiology Clerkship and Career perspectives in Oncology in the United States of America.
Dr. Markus G. Klass is an anesthesiologist in Atlanta, Georgia and is affiliated with multiple hospitals in the area, including Emory University Hospital Midtown and Grady Memorial Hospital. He received his medical degree from Eberhard Karls University Faculty of Medicine and has been in practice for more than 20 years. More about Dr. Marcus Klass: https://bit.ly/3CrjxBP
Dr. Esiashvili earned her MD from Tbilisi State Medical University in her home country, the Republic of Georgia. She completed her residency in radiation oncology at Emory University Hospital in Atlanta where she served as chief resident.
In 2015, Natia Esiashvili, MD, was named Chief Quality Officer in the Department of Radiation Oncology at Emory University School of Medicine. A board certified radiation oncologist, she specializes in the treatment of complex pediatric cancers and hematological malignancies in adults. In addition, Dr. Esiashvili is involved in using radiotherapy as a component of the bone marrow transplantation program. She is co-leader of the Young Adult Cancer Survivorship Program at Winship. Dr. Esiashvili specializes in the treatment of complex pediatric cancers and hematological malignancies in adults.She is a clinical member of the Cancer Prevention and Control research program at Winship Cancer Institute of Emory University. Dr. Esiashvili is a member of executive committee of Pediatric Radiation Oncology Society and led programs for low- and middle-income centuries for past 6 years. Additionally, she holds memberships with the American Society of Therapeutic Radiation Oncology, American Society of Clinical Oncology, American College of Radiology, Children's Oncology Group, and Pediatric Radiation Oncology Society, among others. More about Dr. Natia Esiashvili: shorturl.at/eHJN9